مسیحیت

خیابان اصلی پترسون در آمریکا به راه فلسطین تغییر یافت
02/28/1401 - 14:33

برای نخستین بار در آمریکا در طی مراسم بزرگی، خیابان اصلی شهر پترسون در ایالت نیوجرسی به مناسبت روز نکبت به راه فلسطین تغییر نام پیدا کرد. این رویداد تاریخی، نشان دهنده همگرایی و اتحاد جامعه فلسطینی و نفوذ اعراب و فلسطین در سیاست مناطقی نظیر پترسون و کلیفتون در آمریکا است.

حمایت رژیم صهیونیستی از همایش گفت‌وگوی ادیان در ریاض عربستان
02/28/1401 - 13:46

سازمان اتحادیه جهان اسلام به ریاست محمد بن عبدالکریم العیسی در ریاض به همایش ارزش های مشترک بین پیروان ادیان اقدام کرد. این همایش به خاطر دعوت از حاخام های رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناختن این رژیم، مورد حمایت صهیونیست ها قرار گرفته است.

تمدن اسلامی
02/28/1401 - 11:09

گرچه امروزه غرب زدگی بین اقشار جامعه فراگیر شده و جوانان در بسیاری کارها از فرهنگ و تمدن غربی پیروی می کنند اما در دروه ای از تاریخ، مسیحیان و غربی ها فریفته ی فرهنگ اسلامی بودند.

نقش انگلیس در شکل گیری دولت صهیونیستی
02/28/1401 - 08:11

با اینکه مناطق فراوانی نظیر اوگاندا، آرژانتین، عراق، قبرس، العریش و آنگولا به عنوان محل اسکان یهودیان و شکل گیری دولت آنان پیشنهاد شد اما هیچ یک از آنها به مرحله اجرا در نیامد؛ زیرا محافل حاکمه انگلیس طرفدار استعمار فلسطین بودند. از این رو با تأثیرگذاری انگلیسی ها، در هفتمین کنگره سازمان جهانی صهیونیست‌ ها رأی بر استقرار کشور یهود در فلسطین داده شد.

 سالروز نکبت
02/27/1401 - 14:16

شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که امسال فلسطینیان موفق شدند در سالگرد روز نکبت، دستاورد بزرگی را از لحاظ جمعیتی به ثبت برسانند. جمعیت فلسطینیان امروز در داخل مرزهای فلسطین تاریخی، معادل جمعیت صهیونیست ها و مهاجران یهودی است که به این منطقه مهاجرت کرده‌ اند.

یهودیان ایران
02/27/1401 - 14:03

این ادعا که یهودیان ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷ توسط آخوندهای شیعه و پیروانشان تحت آزار قرار گرفتند، ادعایی بی اساس است؛ زیرا زندگی یهودیان در حکومت جمهوری اسلامی ایران و اظهارات رهبران یهودیان مخالف این ادعا است.

مسجد الاقصی در اورشلیم
02/27/1401 - 09:49

براساس مستندات تاریخی مربوط به دوران صدر اسلام، مسجدالاقصی در اورشلیم و فلسطین است نه پترا؛ زیرا یهودیان از سویی از قبله‌ بودن مسجدالاقصی سوء استفاده کرده و آن را نشانه نقص اسلام و حقانیت خود ‌کردند و از سویی دیگر با تغییر قبله، یهودیان واکنش‌هایی از خود نشان دادند.

اشاره قرآن کریم به معرفی یهود و عملکردشان
02/27/1401 - 09:37

اینکه قرآن کریم فراوان به معرفی یهود و عملکردشان اشاره فرمود، دو امر می تواند باشد: 1. قرآن می خواهد مسلمانان آنان را بهتر شناخته تا از توطئه های آنان غافل نباشند. 2. حیات دنیوی مسلمانان پس از پیامبر اسلام(ص) شباهت فراوانی به بنی ‌اسرائیل دارد.

مسجد الاقصی در اورشلیم
02/27/1401 - 09:16

این ادعا که مسجدالاقصی در پتراست و نه در اوشلیم و فلسطین، ادعایی واهی و نادرست است؛ زیرا با توجه به مقصود از واژه مسجد در قرآن و نیز قرینه خاصی که قرآن برای تعیین مکان مسجدالاقصی می آورد، مراد از آن مکان مقدسی می باشد که در سرزمین فلسطین و شهر بیت المقدس واقع شده است.

اسناد صفات به خداوند
02/25/1401 - 10:57

ابن‌میمون توصیف خداوند به اوصاف را با وحدانیت او در تناقض می داند. البته این اشکال ابن میمون در صورتی وارد است که صفات خدا را زائد بر ذات خداوند بدانیم اما اگر صفات خداوند را عین ذات او بدانیم این اشکال وارد نیست.

الوهیت عیسی
02/24/1401 - 14:00

آموزه ی تجسد به معنی جسم گرفتن خدا است. مسیحیان این آموزه را راز می دانند و معتقدند انسان نمی تواند آن را درک کند؛ این در حالی است که این آموزه مخالف بدیهیات عقلی است و ما نمی توانیم خدا را محدود به جسم کنیم.

گریه صهیونیست ها بر هولوکاست
02/18/1401 - 07:47

مجمع عمومی سازمان ملل متحد ۲۷ ژانویه را به عنوان روز جهانی یادبود هولوکاست مطرح کرد. تجدید نظر طلبان تاریخی – عقلانی هولوکاست را افسانه و غیر منطقی دانسته و معتقدند سازمان های صهیونیستی با هدف برانگیختن احساسات همدردی و حمایت مادی و معنوی جهانیان به نفع یهود و به خصوص به منظور تشکیل دولت رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین به این داستان پناه بردند.

 اعلامیه بالفور
02/18/1401 - 07:36

اعلامیه بالفور از سوی جِیمز بالفور وزیر امور خارجه وقت انگلیس به لرد روچیلد نوشته شد. انتشار این اعلامیه در زمان خود توجه زیادی را جلب نکرد ولی بعد ها مدارک رسمی ثابت کردند که اعلامیه مزبور قبلاً به سران آمریکا، فرانسه و ایتالیا عرضه شده و آنها موافقت خود را با آن اعلامیه و ورود صهیونیست ‌ها به فلسطین اعلام کردند.

حضور پرشور یهودیان در مراسم روز قدس
02/10/1401 - 13:16

یهودیان ایران در روز جهانی قدس با حضور خود نفرت و انزجار خودشان را از رژیم غاصب رژیم صهیونیستی اعلام کردند. ایشان به مطالب قابل توجه ای نظیر اینکه ما به پیروی از اصل زرین در تورات، از مردم مظلوم فلسطین و یمن حمایت می کنیم اشاره کردند.

Pages