مسیحیت

04/29/1400 - 20:36

در کتاب مقدس یهودیان و مسیحیان، با اینکه حضرت اسماعیل (علیه السلام) بزرگتر از حضرت اسحاق (علیه السلام) دانسته شده ولی با این‌حال، در کلامی متناقض، یگانه پسر حضرت ابراهیم (علیه السلام) را اسحاق (علیه السلام) معرفی می‌کند!

04/29/1400 - 10:40

یکی از نظریه‌هایی که اخیرا بین برخی روشنفکران باب شده و منشا استعماری دارد بحث پروتستانتیزم اسلامی است. این نظریه با همسان انگاری اسلام و مسیحیت معتقد است اسلام هم مانند مسیحیت با پیشرفت مخالف است و لذا نیاز به یک نهضت پرئتستانتیزم در اسلام وجود دارد و برای در خطر نبودن چهره‌ی اسلام، بهتر است آن را از سیاست جدا کنیم. مشکل این افراد این است که فکر می‌کنند اسلام هم مانند مسیحیت فاقد برنامه‌ی جامع برای اداره‌ی امور است؛ حال آنکه دینی مثل اسلام هیچ‌گاه نه مخالف کسب علم و پیشرف بوده و نه معطل برنامه برای جامعه و سیاست است.

04/27/1400 - 11:13

در گفتگویی که بین امام باقر(ع) و عالم مسیحی رخ داد؛ عالم مسیحی از امکان خوردن و آشامیدن در بهشت بدون فضولات سوال کردند که امام جنین را شاهد مثال ممکن بودن این بحث بیان فرمودند. در سوالی دیگر امام روشن کردن شمعی از شمع دیگر را موید کم نشدن میوه‌های بهشتی در صورت مصرف عنوان کردند. در نهایت هم عالم مسیحی از دو شخصیت که باهم به دنیا آمدند و با هم از دنیا رفتند ولی یکی از آنها 150 سال عمر کرد و دیگری 50 سال، سوال کرد که امام جناب عزیر و برادرش را مصداق این معما عنوان نمودند.

04/07/1400 - 10:54

اخیرا شوک دومی در مورد کشف گورهای دیگری اطراف یکی از مدارس شبانه‌روی تحت کترل کلیسای کاتولیک، افکار عمومی مردم کانادا را تحت تاثیر قرار داد. خبرها حاکی از کشف حدود 750 قبر بی‌نام و نشان است که با توجه به داشتن سابقه‌ی پیدا شدن گور دسته جمعی در کانادا حدود یک ماه قبل، افکار عمومی فشار زیادی بر کلیسای کاتولیک وارد آورده است.

04/03/1400 - 12:03

طی مراسمی که به دلیل بازسازی بخشی از آرامستان دولاب [مخصوصا مسیحیان ارمنه] و با حضور مسئولین شهرداری تهران و بزرگان ارامنه برگزار شد؛ به قدردانی از زحمات ارامنه در جهت پیشرفت کشور و خدمات جمهوری اسلامی به اقلیت‌های دینی اشاره گردید. سیبوه سرکیسان در پیامی که در این مراسم قرائت شده؛ این بازسازی قبرستان ارامنه را دلیل و شاهدی بر همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان در جمهوری اسلامی ایران دانست.

03/27/1400 - 10:36

کشیش آشور تمرس‌سنگر طی مصاحبه‌ای عنوان کرد: انتخابات ریاست‌جمهوری یک تفکر و اندیشه آزادی است که به ملت ایران داده شده تا بتوانند با یکدیگر برای انتخاب یک رئیس‌جمهور اصلح تصمیم بگیرند، ایشان در ادامه به حضور بیش از 90درصدی جامعه‌ی مسیحیان آشوری کشور در انتخابات اشاره کردند.

03/27/1400 - 09:49

یواتان بت کلیا نظارت بر مسئولین را حق مردم دانست و شرکت در انتخابات را راه وصول به این حق عنوان کرد. بت کلیا ضمن اشاره به پیشرفت‌ها و ایستادگی‌های ملت ایران در طول این 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی؛ شرکت همه افراد فارق از دین و مذهب در انتخابات آتی را وظیفه‌ی دانست.

03/26/1400 - 16:53

رهبر ارامنه‌ی حوزه‌‌ی سیسیلی طی نامه‌ای از ارامنه‌ی ایران برای شرکت در انتخابات دعوت کرد؛ در این نامه به خدمات ارامنه به کشور و نقش آفرینی آنها در توسعه و پیشرفت کشور اشاره شده. همچنین پیوند‌ها و همکاری‌های عمیق دینی بین حوزه‌ی سیسیلی و تهران دیگر موضوع مطرح شده در این نامه است. ایشان در نهایت تشکرات و قدردانی‌های خود را به خاطر حمایت از ارامنه‌ی ایران به محضر رهبر انقلاب تقدیم کردند.

03/25/1400 - 15:27

طی نشستی که اخیراً توسط روزنامه ارمنی آلیک برگزار شد برخی شخصیت‌های مسیحی مطالبی در مورد مشارکت در انتخابات 1400 ایراد کردند. سوریک آبنوسیان، رئیس هیات مدیره روزنامه آلیک در این جلسه علت شرکت کردن در انتخابات را رها نکردن سکان هدایت کشور دانست. او در ادامه هدف این گردهمایی را نشان‌دادن همبستگی بین همه آحاد مردم ایران و ارائه راهی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دانست، زیرا همه ما ایرانی هستیم و ایران وطن همه ماست.

03/18/1400 - 16:26

طی همایشی که توسط انجمن آشوریان برای مشارکت در انتخایات برگزار شد؛ شارلی انویه تکیه نماینده‌ی مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی هدف از همایش را دعوت مردم به حضور در انتخابات عنوان کرد؛ شارلی انویه در ادامه، حضور در انتخابات را اهدای شاخه‌ی گل به روح شهدا و ادای دین به مادران شهدا دانست؛ ایشان همچنین بیان کردند شرکت در انتخابات ریاست جمهوری برای ما همچون تقدیم یک شاخه گل به قلب رئوف و مهربان رهبر معظم انقلاب است.

03/18/1400 - 15:32

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران طی پیامی ارامنه‌‌ی کشور را دعوت به حضور فعال در انتخابات کرد و حق مطالبه‌گری را در گرو شرکت در انتخابات دانستند.

03/14/1400 - 09:25

اسقف سرکیسیان رهبر ارامنه‌ی تهران در پیامی سالروز ارتحال امام خمینی را گرامی داشتند. ایشان در این پیام به ایستادگی در برابر ظلم، روحیه‌ی ضد استعماری امام، و حقوق برابر اقلیت‌های دینی طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایرن، تاکید کردند، در ادامه نیز وظیفه‌ی همه دانستند تا ادامه دهنده‌ی راه امام خمینی باشند.

03/09/1400 - 17:38

بشارت انفرادی یکی از روش‌های پرکاربرد در جذب افراد است. در این روش مبشرین، مخاطب را نه گروهی بلکه به صورت فردی مورد خطاب خود قرار می‌دهند. یکی از کشیشان مسیحی در کتاب خود که برای مبشرین جهت تبشیر تالیف کرده برای این نوع تبشیر نبود محدودیت، مکانی، جغرافیایی، زمانی، محدودیت طبقاتی و قومیتی و همچنین ارتباط دو طرفه را مزیت می‌داند و مبشرین را به این الگو سوق می‌دهد.

03/04/1400 - 10:05

گواتمالا یکی از کشورهای آمریکای مرکزی است که نفوذ اندیشه‌های مسیحیت صهیونیستی در آن، این کشور را به یکی از حامیان مهم رژیم آشغالگر صهیونیستی تبدیل کرده. جیمی مورالس رئیس جمهور این کشور بارها در اظهارات و عمل خود، حمایتش از رژِیم صهیونیستی را اعلام کرده و تشکیل کشوری مستقل برای یهودیان به پایتختی اورشلیم را تحقق پیشگویی کتاب مقدس یهودی-مسحیحی می‌داند.

Pages