مکاتب اهل سنت

رأی دادن علمای اهل سنت
03/31/1403 - 13:28

شبکه‌های وهابیت همراه رسانه‌های معاند، علیه انتخابات تبلیغ کرده و معمولاً انتخابات ایران را تحریم می‌کنند؛ در این دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری خبری منتشر کردند که نظام اسلامی، چهار طلبه سنی را بازداشت کرده و به علمای اهل‌سنت فشار می‌آورد که برای آزادی آنان باید از انتخابات حمایت کنید. در این خبر چند نشانه وجود دارد که دروغ بودن آن را تقویت می‌کند؛ از جمله اینکه بیشتر احتمال داده می‌شود بازداشت این طلبه‌ها پس از سفر به غرب کشور در این زمان، به دلایل امنیتی باشد.

وظایف رهبری
03/26/1403 - 08:39

عبدالحمید به افرادی که بنا است در آینده‌ای نزدیک رئیس‌‌جمهور شوند خطاب کرده و گفت که آیا شما برنامه‌ای دارید که مشکلات را حل کنید؟ اگر برنامه هم داشته باشید، مانند افراد قبلی اجازه اجرای سیاست‌های خود را ندارید. این اتهام وی به نظام است که کسی یا کسانی اجازه کار به رئیس‌جمهور نمی‌دهند، اما طبق قانون اساسی، رئیس‌جمهور دومین مقام کشور بوده و مقام بالاتر از او، رهبر انقلاب است. این تهمت به مقام معظم رهبری نمی‌چسبد که ایشان مانع اقدامات اجرایی کشور می‌شوند. اتفاقاً گاهی مورد انتقاد قرار می‌گیرند که چرا شما در امور اجرایی دخالت نمی‌کنید و مشکلات اقتصادی را حل نمی‌کنید؟!

رئیسی
03/26/1403 - 06:22

عبدالحمید بیش از دو دهه در انتخابات از اصلاح‌طلبان حمایت کرد و به آن اعتراف کرده است؛ در آن زمان منافع خود و اهل‌سنت را از آنها طلب می‌کرد و در این راه توفیق چندانی نداشت؛ وی مدعی است در دوره اخیر از اصول‌گرایان وعده گرفته و آن هم محقق نشد؛ تفاوت برخورد عبدالحمید نسبت به اصول‌گرایان این است که از سال 1401 و گذشت یک سال از این دولت، مدعی ناتوانی در عمل به وعده‌ها شده، خواهان استعفای زودهنگام دولت شد و فرصت عمل به وعده‌ها را نداد.

03/24/1403 - 08:46

امام باقر (علیه‌السلام) پنجمین خلیفه پیامبر و جزء یکی از دوازده نفری است که پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) فرمودند: جانشینان امت من دوازده نفرند و همگی آنان از قریشند؛ ایشان در زمان خود توانست علوم الهی را گسترش دهد، فلذا از این جهت او را باقر العلوم یعنی شکافنده‌ی علم می‎نامند.

03/24/1403 - 08:42

اگر سیری در زندگی امامان معصوم شیعه داشته باشیم، خواهیم دید که زندگی آن‌ها آینه تمام‌نمای زندگی انسان‌ها است. از خصوصیات بارز امامان معصوم، جامعیت آن‌هاست. لذا توجه و روی‌‌آوری به معنویات، آن‌ها را از پرداختن به زندگی مادی و روابط اجتماعی باز نمی‌دارد و این در حالی است که انسان‌های معمولی چنین توانایی را ندارند.

رئیسی
03/23/1403 - 11:38

با اینکه عبدالحمید در سخنان خود، اوضاع را بحرانی جلوه داد و بیش از حد سیاه‌نمایی کرد و مردم را دلسرد به انتخابات نشان داد؛ اما روش او در هر انتخابات همین است و باید این‌گونه بنماید تا کسی که قصد رأی آوردن دارد، با دادن وعده‌هایی به او، نظرش را جلب کرده و با سفارش عبدالحمید هم رأی اهل‌سنت در سبد آرای آن نماینده ریخته شود.

عبدالحمید و اصلاحات
03/22/1403 - 08:37

عبدالحمید چند بار در سخنانش اعتراف کرده است که حدود 24 سال از کاندیدای جریان اصلاح‌طلب حمایت می‌کردند و آنان قول‌هایی به عبدالحمید دادند ولیکن آن وعده‌ها را محقق نکردند. او خاطره‌ای را تعریف می‌کند که در دیداری با آقای ظریف، او گفت ما 5 سفیر اهل‌سنت انتخاب می‌کنیم، شما لیست بدهید تا آن سفرا به کار گمارده شوند؛ اما پس از دادن لیست، گفت ما اجازه چنین کاری پیدا نکردیم و فقط 2 نفر را به مدت محدود در این سمت قرار دادند.

عبدالحمید
03/21/1403 - 11:36

عبدالحمید در سخنان انتخاباتی خود، نامزدهایی که به عنوان نامزد انتخاباتی نام‌نویسی کرده‌اند را ناتوان در اداره کشور خواند و گفت مردم امیدشان را از دست داده‌اند و همان گونه که تاکنون کاری صورت نگرفته، این افراد هم نمی‌توانند بحران‌های موجود را مدیریت کنند. این مطالب ناامید کننده و سیاه نمایی‌ها، نادرست و مخالف واقع است و این کار که در قالب دلسوزی بیان شده، به ضرر کشور و مردم است.

رئیسی
03/21/1403 - 10:55

عبدالحمید که مردم را ناامید به آینده خوانده بود، سخنانی مطرح کرد با این معنا که انتخابات بی‌فایده است و کاری توسط رئیس‌جمهورها انجام نمی‌شود؛ در حالی که فقط اگر به کلام مردم و عالمان اهل‌سنت بنگریم، موجی از امید و اعتراف به پرکاری و خدمت‌رسانی به ملت توسط رئیس‌جمهور فقید دیده می‌شود که نشان از عدم دلسردی مردم است.

02/31/1403 - 10:02

یکی از جانشینان دوازده گانه پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) حضرت امام علی بن موسی الرضا (علیه‌السلام) است، که دارای فضائل اخلاقی و حامل علم الهی که به نبیّ اکرم اعطا شد و نسل به نسل این علم در میان اهل بیت منتقل گشت تا به ایشان رسید، و جایگاهی بس رفیع در میان دوست و دشمن داشته است.

02/31/1403 - 08:22

توسل و تضرع عالم مشهور اهل سنت به حرم امام رضا (علیه السلام) خود نشانی از اعتراف به مقام بلند اهل بیت می‌باشد. راوی می‌گوید: من دیدم ابن خُزَیمه آن‌چنان در برابر بقعه و بارگاه امام رضا(علیه السلام) تعظیم می‌کند و آن‌چنان تواضع و تضرع می‌کند که همه ما حیرت زده شدیم.

ظلم به دیگران
02/26/1403 - 09:19

عبدالحمید برای مباحث اخلاقی خود، (مثل حق‌الناس و ظلم) مثال‌هایی از مأموران دولت و قوه قضائیه می‌زند؛ اگر وی به دنبال اصلاح مخاطبان خود است، باید چند مثال از زندگی فردی این افراد بیاورد، نه اینکه اتهام‌هایی بزند که خود اثبات لازم دارد و بدون اثبات، همین مثال‌ها از مصادیق ظلم باشد.

بیمارستان
02/25/1403 - 11:56

عبدالحمید در سخنرانی خود، سفارش به رعایت حق‌الناس کرده است و به عنوان مثال، موردی را عنوان کرده که بعضی توانایی تأمین مخارج بیمارستان را ندارند و توان ترخیص بیمارشان را ندارند؛ وی مثالی آورده که در آن حق‌الناس را برعکس جلوه داده و حق‌الناس را در حق بیمارستان‌ها، نادیده گرفته است.

طلاق
02/23/1403 - 10:13

عبدالحمید ادعا کرد که زنان جهت مخالفت با نظام، بدحجاب بیرون می‌آیند. برای حل این معضل، علت آن را ریشه‌کن کنید؛ می‌گوییم درصد کمی از بی‌حجاب‌ها به علت مخالفت با نظام دست به چنین کاری می‌زنند و معضل بی‌حجابی نیز خود علت مشکلات دیگر است که باید حل شود.

الصفحات