اسلام ناب

02/26/1400 - 13:19

ما در جنگ تحمیلی دعوای روی ریاست گردان نداشتیم، چرا؟ چون آن‌جا بحث جان دادن در میان بود و هرکسی فداکارتر و جنگ‌جوتر بود رییس می‌شد. اساس مدیریت در اسلام نیز چنین است هرکس که فداکارتر است باید جلو برود و دعوایی نباید در بین باشد.

انتخاب اصلح
02/26/1400 - 00:43

فرد متأثر از هر عاملی نمی‌تواند حتی در زندگی روزمره خود موفق باشد. اگر چیزی را می‌دانید حق است و باید عمل شود و یا پشتیبانی شود، باید انجام شود. وگرنه اولین شخص که پشیمان خواهد شد، خود شخص است و آن موقع پشیمانی دیگر سودی ندارد. ما در انتخابات گذشته بعضی افراد را دیدیم که براساس احساسات ناپخته یا تنبلی و لجبازی و... از شخص باکفایت حمایت نکردند و پس چندی مشکلاتی بر کشور جاری شد که از قِبَلِ بی‌کفایتی همین مسئولین بوده است.

02/22/1400 - 10:58

پیشوایان معصوم، در ترویج فرهنگ اسلامی و آموختن آن به انسان‌های تشنه معرفت، تلاش کرده و در عید فطر در آزادی جسم آنان ‏کوشیده، بلکه افکار و اندیشه‌‏های آنان را نیز از بند جهل و غفلت و خرافه‌پرستی رها می‌‏ساختند؛ سیره امام سجاد (علیه‌السلام) شاگردانی برای امامان بعدی با لقب «مولی علی بن الحسین» ایجاد کرد.

02/21/1400 - 16:09

مناظرات انتخابات که از سال 88 کلید خورد علی‌رغم این‌که فواید بسیاری داشت اما بدلیل رعایت نکردن بعضی نکات ضررهایی نیز داشته است. نامزدهای انتخاباتی باید طبق رعایت اخلاق سیاسی فقط به بیان برنامه‌ها و سیاست‌های خود در حوزه‌ها مختلف بپردازند و یا برنامه‌های رغیب خود را به چالش بکشند نه این‌که این مناظرات برای عقده‌گشایی سیاسی باشد.

02/20/1400 - 13:14

از آن‌جا که افراد زیادی با هر مقصودی وارد میدان انتخابات می‌شوند و بسیاری از عوام مردم به دلیل اطلاعات ناکافی و یا وقت کم از تشخیص روابط و ضوابط ناتوان‌اند و از طرفی عقل به مشورت برای امر مهمی مثل انتخاب حکم می‌کند، پس نظارت استصوابی کار معقول و درستی است.

02/19/1400 - 10:51

دشمن می‌کوشد افرادی را میانه‌رو جلوه دهد! همان کسانی که به آرمان‌های انقلاب پایبند نیبستند... و در مقابل، جوانان انقلابی را تندرو می‌نامد و از رهگذر این نزاع لفظی و جنگ روانی در پی رسیدن به اهداف خود است. پس هر عاقل و بلکه هر بی‌خرد و حتی هر حیوانی هم می‌داند که باید از دشمن برحذر بود! اکنون عده‌ای را چه شده که از درک این موضوع غافل اند؟!

02/18/1400 - 22:52

سیامک مره‌صدق گفت: همه موحدان به پیروی از پدر معنوی موحدان عالم آیت‌الله خامنه‌ای باید در مقابل رژیم صهیونیستی بایستند. همه مستضعفان عالم در این روز انزجار خود را از استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی که نماینده استکبار در منطقه است اعلام می‌دارند.

02/18/1400 - 16:34

در انتخابات ریاست جمهوری بعضا می‌بینیم که صرفا فرد بخاطر حزب و جناح چپ و راست رأی می‌دهد که این کاملا با مبانی اسلامی در تضاد است. فرد اگر دچار خطا شود مسئول است که چرا فرد اصلح را انتخاب نکرده و بر اساس احساسات و هوس به کاندیدای مد نظر رای دهد.

02/17/1400 - 16:49

آیت‌الله جوادی آملی: شرکت در انتخابات که از مهم‌ترین مسائل حیاتی جامعه محسوب می‌شود، نظیر شرکت در تماشای بازی نیست، بلکه شرکت در مسئله حیاتی انتخابات، حق خاص و مسلّم امّت اسلامی است و تکلیفِ لزومی آن را همراهی می‌کند.

02/16/1400 - 00:53

تأثیر هر رأی در انتخابات، در درجه اول استفاده از حق شهروندی، مداخله و شرکت در تصمیم‌گیری کلان کشور است که قانون اساسی برای واجدین شرایط قرار داده است و همچنین تکلیفی است که بسیاری از مراجع عظام نیز بر آن تأکید نمودند. در نهایت اثر رأی من، پشتیبانی از حاکمیت کشور و دست رد زدن به خواسته‌های بیگانگان خواهد بود.

02/15/1400 - 17:57

انتخابات یکی از شیوه‎های تحقق شایسته سالاری است؛ زیرا افراد با شرکت در یک رقابت آزاد، توانایی‌های خود را به نمایش می‌‎گذارند. جایگاه انتخابات در آموزه‌های دینی چیست؟ آیا می‌توان پیشینه‌ای برای آن در مفاهیم دینی یافت؟ اندیشمندان دینی آموزه‎های چندی را مبنای فقهی انتخابات دانسته‌اند. به برخی از این موارد اشاره می‌‎کنیم.

02/15/1400 - 14:06

راه نجات ما همان است که آن پیر خردمندِ روستاییِ ایلامی به ما گفت: نخست اینکه تنها نمانیم و با حضور پر شور در انتخابات، تعداد (عِدّه) خود را به رخ اجنبی بکشیم. دوم اینکه به افراد ترسو رأی ندهیم. بلکه کسانی را انتخاب کنیم که کارنامه‌شان لبریز از عزت و شرف و ایستادگی در برابر وحوش استکبار باشد.

02/13/1400 - 00:43

از جمله ارشادات و دستورات امام خمینی (ره)، حضور یک‌پارچه و همگانی همه اقشار مردم در صحنه انتخابات بود. ایشان در بیانات خود آن‌چنان به مسئله انتخابات با جدّیت صحبت می‌کردند که گویی میدان و صحنه نبرد و جنگ رو در رو با دشمن است. امام راحل (ره) حضور در انتخابات را دفاع از حیثیت دینی دانسته و روز انتخابات را روز امتحان الهی بر می‌شمردند.

02/11/1400 - 08:58

چون بامداد فرا رسيد، على (ع) گفت: ديشب پيامبر را در خواب ديدم. و بدو گفتم: اى پيامبر خدا! چه‌‏ها كه من از امت تو ديدم. پيامبر گفت: از خدا بخواه تا تو را از دست ايشان آسودگى بخشد. گويند على به مسجد آمد و خفتگان را بيدار كرد. با پايش به ابن ملجم زد و او خود را در عبايى پيچيده بود. بدو گفت: برخيز! مى‌‏بينم كه تو همان كسى باشى كه به گمانم مى‏‌رسد و دو ركعت نماز بامدادى را آغاز كرد. ابن ملجم آمد و بر فرق او زد.

Pages