تشبیه دختر قطب صوفیه به حضرت زهرا (س)

  • 1 ارديبهشت, 1398 - 23:27
اقدام اخیر یکی از دراویش مطرح در فرقه سلطان علیشاهی مبنی بر منتشرکردن عکس دختر صالح علیشاه که خواهر نورعلی تابنده، قطب فعلی گنابادیه است، منجر به واکنش برخی دراویش شد که چرا و به چه مجوزی تصویر نوامیس الهی!! را منتشر کرده است. ولی این فرد در اقدامی عجیب این خانم را با حضرت زهرا و حضرت زینب(س) قیاس و تشبیه کرد.

پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب_ دراویش در فرقه‌های متعددی که ادعای شیعه بودن دارند دارای انحرافات عقیدتی ویرانگری هستند. این معنا در فرقه گنابادیه روشن‌تر و عمق انحراف و فاجعه بیشتر است.
اقدام اخیر یکی از دراویش مطرح در این فرقه مبنی بر انتشار تصاویری از دختر صالح علیشاه (خواهر نورعلی تابنده، قطب فعلی گنابادیه) منجر به واکنش برخی دراویش شد که چرا و به چه مجوزی تصویر نوامیس الهی!! را منتشر کرده است!
وی در دفاع از انتشار تصاویر، پرده از انحراف عقیدتی اتباع این فرقه برداشت و با قیاس مع‌الفارق و سرتاپا خطا که دختر قطب دراویش را با ملیکهٔ عصمت و طهارت هم‌تراز دانسته، نوشت: «انتشار شمایلی از حضرت زهرا و زینب کبری (سلام الله علیهما) رویه‌ای معمول و بلااشکال است»! [1] گفتنی است که در عقیده فرقه گنابادیه، بیعت با نورعلی تابنده که انسان کامل این عصر است!! بیعت با امام زمان عجل الله فرجه الشریف می‌باشد.

 حتی بعد از منتشر کردن این پست در اینستاگرام، یکی از دراویش گفت: ایشان دختر انسان کامل و خواهر انسان کامل هستند و ... و غلط کرده هرکسی که تصویر ایشان را منتشر کرده است.

من: شما هم به‌مانند کسی که این عکس‌ها را منتشر کرده است، درباره ایشان قیاس مع‌الفارق کردید و ایشان را دختر انسان کامل معرفی کردید!!! حال شما بفرمایید که انسان کامل یعنی چی؟ و معیار شناخت انسان کامل چیست؟ که این‌گونه یک انسان عادی را انسان کامل معرفی می‌کنید.

صوفی: بحث انسان کامل از درک و فهم شما خارج است و باید به ایشان ایمان بیاورید تا مسئله انسان کامل را بفهمید.

من: اولاً هرچه که ما از شما پرسیدیم، شما گفتید از درک و فهم شما خارج است و جوابی ندادید. ثانیاً این‌که شما می‌گویید اول ایمان بیاورید تا این مسئله را بفهمید، عین جوابی است که مسیحیان درباره مسئله تثلیث می‌دهند و چون نمی‌توانند جواب دهند که چگونه ممکن است که یک خدای یگانه در سه خدای کامل دیگر است همین جواب شما را می‌دهند. اگر شما مسلمان هستید باید بدانید که در دین مبین اسلام این‌طور سفارش شده که اول فکر کنید و بفهمید و بعد ایمان بیاورید ولی شما دقیقاً برخلاف این مسئله دارید عمل می‌کنید.

نکته دیگر در سخنان شما این است که شما هم قیاس کردن دختر صالح علیشاه با حضرت زهرا و حضرت زینب (سلام الله علیهما) را رد نکردید و فقط به انتشار عکس ایشان اعتراض کردید و این نشان می‌دهد که شما هم این سخن و اعتقاد را قبول دارید. درحالی‌که مرید حضرت علی (علیه السلام) بودن هم سخت است. چنانچه برخی از اهل بیت (علیهم السلام) به برخی از اصحابشان فرمودند که نگویید ما شیعه علی (علیه السلام) هستیم، بگویید ما حب علی (علیه السلام) هستیم، چون شیعه علی (علیه السلام) بودن سخت است. حال شما چطور این خانم را با حضرت زهرا و حضرت زینب (سلام الله علیهما) تشبیه کردید.

صوفی: در مرام درویشی خیلی راحت می‌شود به امام‌ها رسید.

من: بله در مسلک درویشی که مسلک ادعاهاست بله. ولی در بین شیعیان چنین ادعا و اعتقادی نیست. زیرا اهل بیت (علیهم السلام) انسان‌های برگزیده‌ای هستند که انسان‌های عادی توانایی درک و شناخت کامل آن‌ها را ندارند. لذا رسیدن به مقام آن‌ها امری محال است. اگر زیارت جامعه کبیره را مطالعه کرده باشید متوجه صحت ادعای من می‌شوید که کسی را یارای رسیدن به مقام اهل بیت (علیهم السلام) نیست. زیرا در زیارت جامعه درباره مقام اهل بیت (علیهم السلام) آمده است: «خداوند امامان را به‌صورت نورهایی آفرید و گرداگرد عرش قرار داد و با آوردنشان در این جهان بر ما منت نهاد، و در خانه‌هایی قرارشان داد که نام و یاد او در آن‌ها برده شود. امامان وجودهای گران‌بهایی هستند که فرمان‌برداری از آنان فرمان‌برداری از پروردگار می‌باشد. آنچه را که خداوند به امامان داده به هیچ‌یک از جهانیان نداده است.» [2]

پی‌نوشت:
[1]. 12 فروردین 98 صفحه شخصی محمد اسماعیل صلاحی
[2]. زیارت جامعه کبیره

برچسب‌ها: 
تولیدی

إضافة تعليق جديد

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Fill in the blank.