آتش‌سوزی در نفتکش‌های اماراتی

  • 25 ارديبهشت, 1398 - 16:35
طی روزهای گذشته و پس از سانسور شدید خبری، بالاخره مقامات دولت امارات به جریان آتش‌سوزی چندین نفتکش در سواحل این کشور اذعان کردند.

طی روزهای گذشته و پس از سانسور شدید خبری، بالاخره مقامات دولت امارات به جریان آتش‌سوزی چندین نفتکش، در سواحل این کشور اذعان کردند.[1]
صرفِ‌نظر از علت وقوع حادثه و این‌که آیا این حادثه به چه صورت شکل گرفته، توجه به نکات زیر خالی از لطف نیست:
با عدم اعلام و پخش تصاویر مربوط به این حادثه مهم و خسارت‌بار از سوی کشور محل حادثه، می‌توان احتمال داد که بروز این حادثه، بدون انجام یک عمل تروریستی و مداخله دیگر کشورها صورت پذیرفته باشد؛ چرا که اگر کوچک‌ترین گمانی نسبت به آن می‌رفت، تاکنون آن را در بوق‌های تبلیغاتی علم کرده و با مقصر دانستن دیگران، وارد فاز جدیدی از بحث و گفتگو در این خصوص می‌شدند، اما ظاهراً این حادثه به گونه نامعلوم دیگری شکل گرفته است.
چندی است که حاکمان وهابی دولت عربستان و دیگر کشورهای هم‌سو به پشتوانه ایادی استکباری خود، برای به انزوا کشیدن ایران و ضربه به اقتصاد آن، قول استخراج و صادرات بیش از ظرفیت نفت را دادند. هنوز ایامی چند از این توافق نگذشته بود که انبوهی از نفت‌های استخراج شده با هزینه‌های سنگین، در آتش طمع و عناد و لجاجت سوخت و علاوه بر نفت، کشتی‌های عظیم نفتی حامل را نیز دچار خسارت کرد.
سرنوشت همه امور به دست خداوند است و شاید این حادثه، تلنگری باشد برای عدم ظلم و یاری نکردن ظالمین بر علیه دیگران، که خداوند کید شیاطین را به خودشان باز می‌گرداند.

پی‌نوشت:

[1]. تابناک، «جزئیاتی از انفجار نفتکش ها و تانکرهای نفتی در بندر الفجیره امارات/ پرواز جنگنده ها بر فراز الفجیره/ امارات انفجارها را تایید کرد» کد خبر: ۸۹۸۷۵۷، تاریخ نشر: 22 اردیبهشت 1398.

تولیدی

إضافة تعليق جديد

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Fill in the blank.