زند گینامه و ادعا های علی یعقوبی

  • ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۰۳
علی یعقوبی

علی یعقوبی قطب معنوی یکی از این جریانهای انحرافی در کشور است که در اواخر دهه هفتاد شمسی شکل گرفته و هنوز هم کم و بیش به حیات خود ادامه می‌دهد. وی در تاریخ ۱۳۴۴هجری شمسی در تهران متولد شده و تحصیلات خود را تا سطح دیپلم در این شهر ادامه داده و در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل می‌شود لیکن به دلیل مشکلاتی که برای وی پیش می‌آید از دانشگاه اخراج می‌شود.از مسايلي كه در شناخت عقائد وی و ديد‌گاه ها‌يش مفيد است پي گيري ادعا‌هاي اوست. وي ادعاهايي دارد كه شنيدن آنها ما را در كشف شخصيت و اهدافش ياري مي‌كند:
۱ـ مدعی انتفاع از نعمات خاصه
وی معتقد است شيعه بايد از نعمات خاصه برخوردار باشد و اگر محبّي از اين نعمات بهر‌ه‌مند نباشد شيعه نيست. حال ببينيم آقاي يعقوبي چه جايگاهي را براي خود و ديگران در باب انتفاع از امام زمان (عج)در باب نعمات خاصه ترسيم مي‌كند:
 كلاً باب انتفاع در نعمات خاصه و قوا بسته است و دراين زمانه از نعمات خاصه و قواي مهدوي فقط خضر بهره‌مند هستند و مقدار كمي هم بنده بهره‌مند هستم ... ولي به جز خضر و بنده كسي را پيدا نمي‌كنيد كه توان ملكوتي داشته باشد..(۱)
 حال ببينيم ایشان با اين إدعا به دنبال چه هدفي مي‌گردد؟
بنده اعتقاد دارم كه امام (عج)دراين زمان[ مقوله حكومت را در اين مملكت راه انداخته است. حكومت از مقوله نعمات خاصه است و امام زمان (عج) در اين مملكت راه انداخته است. حكومت بايد ادامه پيدا كند؛ ولي توسط واجدان نعمات خاصه.  (۲)
اين سخن به خوبي نيّت وي را آشكار مي‌كند؛ زيرا او بر اين باور است كه بايد واجدان نعمات خاصه حاكم شوند و كساني كه داراي اين ويژگي هستند: يكي خضر است كه موضوعاً از بحث خارج مي‌باشد و ديگري آقاي يعقوبي است.
۲ـ مدعی شفا دهندگی بیماران،
در حالی که هیچ گونه مورد مستندی گزارش نشده و همه اخبار ساخته و پرداخته مریدان چشم و گوش بسته وی می باشد.
۳ـ ادعای جواز تقلید از فقهای صد سال پیش
وی می گوید:اگر مردم در اين زمان به رساله علامه مجلسي عمل كنند كافي است.(۳)
۴- ادعای فقاهت
وی معتقد است هیچ فقیهی در میان شیعه وجود نداشته و کسی غیر از خودش جایگاه واقعی فقه را در نظام معارف اسلامی نمی‌داند. وی در بسیاری از سخنرانی‌های خود به علمای شیعه حمله نموده و آنها رابه قصور در فهم معارف دین متهم می‌کند. دربعضی موارد نیز تعدی نموده و آنها را به مبارزه و محاجه می‌طلبد.
«من مسائلی را مطرح می کنم که در تاریخ هزار و چهارصد ساله اسلام گفته نشده و کسانی که مدعی اسلام شناسی هستند نیز از آوردن مثل آن و یا تکمیل آن عاجزند، اگر صد عالم، صد شبانه‌روز زحمت بکشند و بخواهند درباره حنیفیت سخن بگویند، به اندازه‌ای که من فی البداهه در این باره حرف دارم، مطلب نخواهند داشت.»
در حقیقت نگاهی دقیق تر نشان می دهد که این گفته ها همان تزریق اندیشه اسلام منهای روحانیت است که به روش های گوناگون از سوی این جریان انحرافی نمایان شده است.
۵-گفتگوی با حضرت موسي!
يكي از نكته¬هاي جالب‌ در سخنان وي چگونگي سخن گفتن وی با حضرت موسي (ع) است. وي چنین مي‌گويد:
موسي جان! شما اگر توان داري برو اين شارون(‌را)كه به اسم شما جنايت مي‌كند جمع و جورش كن. من يواش يواش دارم عصباني مي‌شم‌ها. جناب موسي! نذار من عصباني بشم. فقط همين‌جا تلويحاً عرض كنم: آقاي موسي اي بزرگ قوم يهود! يا اين يهودي‌ها را سر جاي شان بنشان و گرنه اگر بنده عصباني بشوم ممكن است دست به يك كار[ي] بزنم ؟  (۴)
۶ـ تفسیر و تأویل به رأی متون کلام الله مجید بدون داشتن هیچ گونه تخصص در علوم قرآنی
۷ـ عالم خودخوانده خواندن خود.
 نامبرده مدعی است، علوم نداشته خود را از معلمی که ۱۴۰۰ سال پیش شهید شده، فراگرفته است.(۵)
۸-ادعای نزدیکی عالم اجنه به دنیا
يکي از گفتمان هايي که علي يعقوبي سعي در بزرگ نمايي آن دارد نشان دادن قدرت اجنه و شياطين و ورود آنها به دنیای انسان ها است که متاسفانه اين خط انحرافي در سالهاي اخير از سوي بعضي از برنامه سازان صدا و سيما (مثل فیلم ملک سلیمان)پيگيري شده است.
۹ ـ مدعی ارتباط با عوالم بالا!
وی در حالیکه بارها به اشتباهات خود اعتراف کرده باز همه گفته های خود را برگرفته از عوالم بالا می پندارد. «عقايدم براساس آن چيزهايي است كه ديده‌ام نه چيزهايي كه خوانده‌ام؛ براساس ديده‌هاست نه خوانده‌ها.(۶)
بدون تردید سخن گفتن در حوزه مباحث دینی و برداشت و استنباط از گزاره‌ها و آموزه‌های دین همچون هر حوزه دیگری نیازمند تخصص لازم است و تخصص‌های لازم برای برداشت ازمتون دینی عبارتند از: علم صرف، علم نحو، علم معانی‌بیان، علم منطق، علم اصول، علم رجال، علم درایة الحدیث، علم قرائت،‌ علم تفسیر و بعضی علوم دیگر، که اصطلاحاً با عنوان علوم حوزوی از آنها یاد می‌شود. و هر کس که از این علوم بی‌بهره یا کم بهره باشد برداشت او،  از متون دینی حتی برای خود وی حجیت نداشته و عذر آور نمی‌باشد.
با کمترين نگاه به آثار و سخنراني¬هائي که از آقاي يعقوبي منتشر شده است به راحتي مي توان به اين باور رسيد که تفکر وي تفکر انحرافي بوده و به هيچ وجه نمي توان به آراء و انديشه هاي وي اعتماد نمود و حرکتي که با محوريت اين تفکر شکل کرفته و در حال گسترش بوده يک تفکر انحرافي بوده و شيوع آن در بين جامعه باعث دور شدن مردم از انديشه درست مهدويت که حاصل زحمات صدها عالم عامل و مورد تأييد امام زمان (عج)بودند مي شود.

------------------------------------------------------------------------------------------

منابع :

 ۱. به سوي ظهور، جلسه ۸، ص ۲۷.
 ۲. چهل شب با كاروان حسيني، ص۱۴۹.
 ۳ .  نظام عالم، جلسه ۷، ص۱۱
 ۴. نظام عالم، جلسه۲، پياده شده از نوار
 ۵ . از سخنرانی های وی معلوم می شودد  که منظور وي از معلمي که ۱۴۰۰ سال قبل شهيد شده حضرت زهرا (ع) است.
    ديدم نه هيچکدام اينها امام شناسي نيست، آنچه دنبالش بودم اينها نيست تا رسيدم به يک خانمي، اين خانم بزرگوار امام شناسي را بهم ياد داد. ( سخنراني ۱۸ / ۶ / ۷۹ )
    نه طمعي داريم به انقلاب شما، نه طمعي داريم به ظهور مهدي (عج)، بلكه به تأسي از مولايمان فاطمه زهرا (ع) بسيار مي‌سازيم و براي مهدي (عج)مي‏گذاريم و خودمان مي‏رويم پيش مولايمان فاطمه (ع) . ما دست پرورده او هستيم؛ ما جيره خور او هستيم؛ ما بسته به بال او هستيم، هر كجا كه او رود همره او رهسپريم؛ او از اين دنيا رفت ما هم از اين دنيا به دنبال او مي رويم؛ شما خواهيد ماند. ( نظام عالم، جلسه۶،  ص ۱۳)
 ۶ .  نظام عالم،‌ جلسه ۱۱،‌ ص۵ .

تألیف و گرد آوری از مقالات و کتب استاد حسین حجّامی : سعید صدری

 

دیدگاه‌ها

سلام علیکم میشه لطفا کتاب مورد نظر آقای حجامی را معرفی نمایید ممنون

کتاب به سوی انحراف پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی

با سلام این برچسب های که به این آقا می زنید همش دروغه به بخداو که یکتاست که او گواه بر اعمال ماست و برچسب انحرافیو غیره یعنی اینکه خارج از قرآن وسیره اهلبیت(ع( حرف می زند اما فقط تهمت دروغ چسباندن به افراد منحرف واقعا متاسفم تحقیق کنید بعدش اگر روحانیت با این فرد مشکل دارد بنده نیز فقه می خوانم ولی برداشت شما بسیار بی رحمانه می باشد یا حق

سلام و رحمه الله ما به غیر حرف های ایشون چیزی نگفتیم لطفا به آدرس های سخنان ایشون مراجعه کنید

سلام من خواستار مباحثه با شما هستم از ادعا و تهمت شما

سلام اقا محمد ۱. کسی که خواستار مباحثه هست ایمیلی شماره ای ادرسی .... میده ............ ۲. ادعاها برای اقای شما یعقوبی هست ۳. از کی نقل از یعقوبی با ادرس دادن شده تهمت شخصیت زدگی تا به کی

با سلام دوست عزیز کتاب حاج آقا حجامی چاپ نشده ولی مطالبشون رو برخی از سایت ها منتشر کرده اند

سلام کتاب به سوی انحراف پژوهشکده مهدویت

سلام آقا محمد عزیز ۱.واژه برچسب وقتی استفاده میشه که به کسی غیر واقعیت به نقلش گفته بشه" ولی متاسفانه ما حرف های خود ایشان را از کتاب و نوارهایش در آورده ایم ۲. ما واژه انحرافی را برای ایشان استفاده نکرده ایم بلکه شما خواننده پی به انحرافی بودن جریان این شخص برده و خود نیز درمقام رد انحرافی بودن وی هستید. ۳.حرف های ایشان کجایش در سیره اهل بیت می باشد و کدام ادعای ایشان پشتوانه روایی دارد؟ ۴. روحانی معنیش این نیست که فقه می تواند بخواند که شما هم بشید فقه خوان و نتیجه روحانی " ۵. به نظر شما ما در این چند خط برداشتی انجام دادیم یا فقط ادعا های ایشان را با زندگینامه اش را آورده ایم . ۶.به نظر حقیر برداشت ایشان از دین و ذهن جوال ایشان کمی باعث شده که علماء را از خود پایین تر بداند و .... ادعاهای پوچ و خنده دار مطرح کند بی رحمی از بین بردن زحمات شبانه روزی عالمان از جان گذشته می باشد در طول سال ها توسط یک مدعی یا ...... ۷. قبل مباحثه پیشنهاد می کنم منابع را خوب مطالعه کرده و با استادتان اول مباحثه کنید اگر طالب حقید(یا حق) ۸. فی الکل حقیر آماده مباحثه با شما نیز هستم به هر صورت که شما میلتان می کشد .....

امیرالمومنین(ع):اگر اضافه اطلاعاتی که سلمان در ایمان داشت ابوذر متوجه میشد او را میکشت مطالب ایشان بسیار بالاتر از سطح فکر شماست هیچ عالمی به اندازه ی ایشان مبحث کلمات راخوب توضیح ندادا البته اگر کامل بخوانید شما فقط پاره ای از مطالب را گلچین کرده و به خیال خود رد کرده اید

آقا محمد حسن پور سلام به نظر شما اضافه اطلاعاتی که سلمان نسبت ابوذر داشت هیچ وقت از طرف سلمان لو رفت و افشا شد؟ قطعا نشد زیرا واقعا چیزهایی را بهش یاد داده بودند که به کس دیگه ای نگفته بودند، ولی کسی که بر فرض محال اسرار هم بهش گفتن، افشای سر میکنه معلوم میشه یا توهم زده که سرّ یاد گرفته یا لیاقتش رو نداشته که دومی محاله زیرا اهل بیت علیهم السلام به کسی که ظرفیتش رو نداشته باشه چیزی یاد نمیدن

بسمه تعالی شما اگر خودتون رو به خواب نزدید چرا همه ی نظرات رو منتشر نمی کنید و گلچین می کنید؟ امیدوارم مصداق ابن عباس های زمانه که در برابر میثم ، با این حال که ظاهرا شاگرد اول دانشگاهی امام بودند نباشیم که ابن عباس حدیث گوی هروقت در برابر میثمِ خرما فروش قرار می گرفت میثم علومی از قرآن رو برایش بازگو می کرد که ابن عباس واله می شد و می ماند که میثم آنها را از کجا آورده. ایکاش مصداق آیه ی " ختم الله علی لوبهم و علی سمعهم و علی ابصارهم غشاوة و ... " نباشیم ایکاش مانند کسانی که خود ظاهرا نماز می خواندند و می گفتند مگر علی نماز می خواند... . تمامی سخنان ایشان در قرآن و روایات و سیره ی اهل بیت دیده می شود.

قرآن بر سر نیزه کردن کار امثال معاویه می باشد لطفا اگر بحثی علمی دارید نظر بگذارید و از عدم انتشار نظرتان گلایه بکنید ولی وقتی نظر علمی و توان دفاع ندارید وقت دیگران را نگیرید

تقوا در برسي شخصيت يك نفر اين است كه نظرات آن شخص را به طور كامل مطرح كنيد و با استدلال هاي قرآني اگر نظر اشتباهي دارد رد كنيد ولي آنچه من اينجا خواندم باعث نشد كه انحراف ايشان را متوجه بشوم جز اينكه شما بزور ميخواهيد مطلبي را به خواننده القا كنيد

هرکسی نور فطرت دارد.سخنان این بزرگوتر را اگر مطالعه کنید می بینید که نزدیکتر به قران می باشدتا مفسرین دیگر.

من این نور فطرت را از کجا کسب کنم؟ آیا همه ی مردم این زمان نور فطرت دارن؟ چا این فرد بیان میکند که باید فقط افراد خاصی را هدایت کرد نه همه ی مردم را؟آیا این با سیره ی قرآن سازگار است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اری همه مفسران شیعه و علما همه اشتباه کردند به غیر اقای یعقوبی که اصلا سواد تفسیری ندارد انبیا نیز اشتباه کردند به قول اقای شما یعقوبی همه اشتباه میکنند فقط یعقوبی درست میگوید تا به کی شخصیت پرستی

نمیدونم صحبت های این آقا چقدر واقعیت داره و منطبق بر دین هست. اما از کسی شنیده ام که وقتی وصف آقای یعقوبی به یکی از علما ی بزرگ میرسد،ایشان گفت : خدا را شاکرم که ما را در زمانه ایشان قرار داده است

شنیدن کی بود مانند دیدن؟!!!!!!!!!!! مرد مومن!!!؟؟؟؟

تهمتی دیگر بر علما انهم باز ازبان یعقوبی

باز هم ادعاهای بدون سند از پیروان و دوستداران یعقوبی این مطلب که نقدی نیست فقط ادعاهای یعقوبی رو آورده، چرا ناراحتید ادعاهای یعقوبی با سند خودیعقوبی رو رد کرده فکر کنم از یعقوبی باید ناراحت باشید که اینچنین صحبت کرده نه از نویسنده این مطلب

به نام خدا برای گرفتن تمامی پاسخ های خود بطور کاملا منطبق با آیات و روایات و سازگار با عقل و فطرت هر انسان آزاده ، می توانید به مباحثه ی وبلاگ انصاف ۰ که بنده چند روز پیش با این وبلاگ به رحمت خدا برخوردم ) در جوابیه ی اقای حجامی و شهروند دردمند مراجعه کنید ، برای بنده بسیار جالب است که حجامی از ادامه ی مباحثه دست کشیدند و دیگر پاسخی از ایشان دیده نشد!!!! اما به یک مورد بنده اشاره کنم که البته دقیق تر در وبلاگ گفته شده دنبال کنید اگر واقعا به دنبال حق هستید ... شما با استناد به کدام آیه ی قرآن و روایت برداشت از امور دینی که قرآن و روایات شامل آن می شود را نیازمند دانستن علم صرف و نحو و درایة و ... می دانید ؟؟؟ محور استناد شما چیست ؟ چیزی بالاتر از قران و اهل بیت می خواهید ؟ در حالیکه آیات قران زیادی وجود دارد که چیزهایی دیگر را لازم می داند " ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین " بر خلاف نظر شما صاحب قران قران را کتابی برای هدایت متقین می داند ، مفقین نه صرف و نحو دان ها به تعبیر شما ! و یا اگر سلمان " منا اهل البیت " شد یعنی توان های اهل بیتی را هم دارا شد از طریق اهل بیت به اذن الله ، رمز موفقیتش چه بود ؟ علم صرف و نحو دانستن ؟ روایات چیز دیگری می گویند ، در روایاتمان داریم ه یکی از دلایل اصلی منا اهل البیت شدن ایشان این بوده که میل امامش را بر میل خودش مقدم می دانست ... . و یا بسیاری افراد بودند که توان هایی داشتند بدون داشتن علوم مطروحه ی شما افرادی چون رجبعلی خیاط ( کتاب کیمیای محبت گویاست) و یا جناب حمال اصفهانی که ظاهرا فردی باربر بوده اما کودک در حال سقوطی را را گفتن یک کلمه ی بایست بین زمین و هوا معلق نگه می دارد و البته علمای به قول شما متخصصی که در صحنه بودند به حمال اصفهانی می گویند چه ذکری گفتی چه گفتی می دانید در پاسخ چه می گوید ؟ می گوید عمری خدا به ما گفت ما گفتیم چشم یکبار هم ما به خدا گفتیم خدا گفت چشم ،حال توان های بسیار بالاتر از این موراد هم وجود دارد بله نیازی به علم صرف و نحو و درایة نیست اگر به این علوم بود باید الان همه ی طلاب دارای توان های خاص باشند و یا همه ی دانشگاهیان این بحث ها اما چرا نیستند ؟ چرا نمی توانند بیماری را به اذن الله شفا دهند و یا کارهای دیگر در حالیکه صرف و نحو و تخص مد نظر شما را می دانند... ،

دوستان عزیز چرا اینقدر خودتون رو اذیت میکنید.اینقدر ادعا ادعا نکنید.مطلب اهل سواد ما در جامعه این است که هر چیزی رو باید از ثمره اش شناخت. خب ثمره مطالب ایشون چیه ؟ ثمره مطالب ایشون در درجه اول تقواست.ایشون نه تنها می گویند به نامحرم نگاه نکنیم بلکه می گویند حتی فکر هم نکنیم. خب یکی دیگر از ثمرات مطالب ایشون اخلاقیات هست.وقتی با نزدیکان و یا حتی با دوستداران ایشون برخورد میکنیم ، بقدری با اخلاق با انسان برخورد میکنند گویی انسان در جایگاه پادشاست.و اینجا انسان معنای رحمت اللعالمین بودن حضرت رسول رو میفهمد. ثمره مطالب ایشون فیلم ملک سلیمان هست که مقام معظم رهبری از این فیلم به عنوان بهترین نگاه و بهترین تقسیر از چند آیه مطرح میکنند و میفرمایند تا به حال همچین فیلمی رو در وصف پیامبران الهی ندیده بودیم. یکمی پیش خودمون فکر کنیم ، تحقیق کنیم ، بعد بیایم نظر بدهیم. من از دوستداران ایشون نیستم بلکه یه زمانی از منتقدان سرسخت ایشون بودم ولی با تحقیقاتی که کردم دیدم سخت در اشتباه بودم.

ای کسانی که ایمان آوردیدبیندیشیدوتفکر کنید.قران وعترت راهنمای ماشیعیانند.تعجب آنجاست که این دو را رهاکرده وگوش دردست دیگران گذاشته ایم.کسانی که دست برتعصبات ما میگذارند چه هدفی دارند؟ازقران جدانشویم که هدایتگرترین است.ما مسلمانان خود رابرابروبرادر دیگران میدانیم.چرا نفاق وجدایی؟اگرکسی چیزی گفت که درآن شک داشتید به قران رجوء کنید.آیاازقران بالاترند این کتابهای کذایی؟<<<<الهم عجل لولیک الفرج-آقاجان چه کنیم ازدست این بدعتها/مولاجان بیابیا که دیگرتوان نداریم/آقاجان ببین به نام مولا علی(ع)چه کارها نمیکنند>>>>

سلام بنده حدود ۸الی۹سال هست که بامطالب آقای یعقوبی آشنا شده وسخنان ایشان راتاحدودی به روز مطالعه میکنم.خداراخیلی شاکرم که مرابااین مطالب آشناکرد.بنده به سخنان آقای یعقوبی کاملا ایمان دارم.ازدوستان خواهش میکنم حتما سخنان ایشان راگوش کرده ویا جزوات ایشان{نظام بشرونظام عالم}رامطالعه نمایند مطمئنم بعدازمطالعه بامن هم عقیده می شوند

اگر ممکنه مطالب آقای یعقوبی رو برای بنده ارسال کنید شک ندارم ایشان بر حق و منکرانشان چشم بسته انتقاد می کنند tabaeiat@yahoo.com

یعنی شما یقین دارید این آقا بر حق است ؟؟ شما حالتان خوب است ؟

بسته شدن چشم و گوش توسط مریدانش موجب حق دیدنشان شده متاسفانه طوری که بپرسی امام زمان بیاد بهت بگه یعقوبی دشمن منه باور نمیکنند

سلام زمانی که به سیره اهل بیت (ع) نگاه می کنیم هیچ گاه بی احترامی و تهمت و افترا به طرف مقابل ایشان را نمی بینیم چه بر سر ما آمده است که در سایت ها این گونه به شخصی که تفکرش در فیلم ملک سلمیان و کتاب از ملک سلیمان(ع) تا ملک مهدی(عج) مورد تایید رهبر معظم انقلاب شده است ،تهمت و افترا می زنیم. چرا مطالب آقای یعقوبی را کاملا در سایت نمی گذاریم تا مخاطب خودش تصمیم بگیرد که حق با کیست . چرا مانند صهیونیسم ها که یک جمله از ایه را میگیرند و یقیه را حذف می کنند رفتار می کنیم مثلا اینکه آنها به قران استناد می کنند و می گویند خدایی نیست (لا اله) و دیگر بقیه آیه را نمیگویند( الا الله) اگر آنها منصف هستند چرا تمام مطالب را نمیگویند تا مخاطب خود بداند که چه کسی حق می گوید . نه اینکه با گلچین کردن واژه ها به او حق مورد نظر خود را القا کنند. وای به روزی که حق آشکار شود و ما در معرض حق قرار گرفنه باشیم و به علت تعصب جاهلانه خود حتی یک بار هم به او گوش نداده باشیم . آن موقع چگونه میتوانیم اعراب جاهلی را سرزنش کنیم که مسلم را چگونه ....

سلام دوست عزیز از مطالبتان معلومه هیچ شناختی نسبت به ایشان ندارید و یکسری کپی برداری از سایت های دیگر را در سایت خودتان قرار داده اید برای شما متاسفم. خیلی بهتر بود چند جزوه از ایشان را مطالعه می کردید بعد قضاوت می کردید

واقعا حسرت داره که ما هم مملکتی ها سر دروغ های یکی که معلوم نیست از کجا خط می گیره این قدر بخوایم ب جونه هم بییفتیم.اخه اگه کسی هم واقعا حضرت رهرا بهش درس داده به خدا نمی اید این جوری تو یک سخرانی بگه.فقط کافیه کمی عقل کار کنه

بنده تمام مطالب ایشان را دیده ام به لطف الهی کتابم رو در مورد نقد ایشون دارم می نویسم پیش بینی های ایشون که دیگه حتی بین نزدیکاش معلوم شده دروغ بودن و ادعای گزاف کردنش و.. ضمن اینکه منبع حرف های حقیر از جزوات ایشون هستش که در پایین مطلب اورده شده لطفا بدون خواندن مطالب تهمت نزتید

هرکس میتواند ادعای امام زمانی بکند وتی اصل پیروی از خداوند متعال است .اما ما فقط ظاهرمان منطق اللهی دارد آن هم تنها براساس غرورمان وگرن از ته دل میدانیم خیتی از خداوند سبحان و امام عصر (عج) دور هستیم آقای یعقوبی فقط از روی نادانی این کار احمقانه را مرتکب شده اند باشد که خداوند از گناهش بگذرد...اللهم عجل لولیک الفرج

شما از کدام یک از اهل بیت این شیوه صحبت کردن را یاد گرفتی که هتاکی می کنی پیامبر اسلام در برابر شخصی که بر سرش اشغال می ریخت به عیادتش می رفت ... کار شما ها باید فقط اللهم عجل گفتن به زبان باشد .. همانطور که خود اقرار کردید فقط ظاهرتان است که منطق الهی دارد .. دیگرانی چون آقای یعقوبی عجل را در رفتارشان نشان می دهند ... شما اصلا معارف ایشون رو که کاملا سند قرآنی و روایی وعقلی و فطری دارد را بدون غرض ورزی خوانده اید ... هر چند عده ای مصداق .. و لهم آذان لا یسمعون بها.. هستند .. ان شا الله که از آنها نباشیم

برادر شما چقدر به معارف اهل بیت و قرآن تسلط داری که متوجه شدی حرفهای ایشون مطابق با اینهاست. اصلاً تا حالا حرفهای ایشون رو برای مرجع دینیت بردی تا متوجه بشی درسته یا غلط؟ تعصب انسان را کور می کند. این مطلب که می گم در مورد ایشون نیست، ولی عده ای هستند که با توهین به اسماء الله وقرآن به قدرتهای شیطانی میرسند و در قالب دین خودشون رو عارف جلوه میدن لذا باید خیلی مراقب فتنه های آخر الزمان بود.

دوستان عزيز يكي از اقوام چند سال پيش كه اين حقير بدنبال درويشي مرد حقي ولي خدايي مي گشتم و از ايشان ياري خواستم مطلبي فرمود كه اين جانب را خيلي كمك كردايشان در ظاهر تحصيلات عالي و غيره ندارد و تاسيساتي است . ايشان فرمود در مجلس كسي نرو كه چند ساعت وچند روز دست به سينه باشي تا رخصت حضور بدهد ودر آخر بتواند به تو كمكي بكند يا خير...به جايي ومجلسي برو كه در بدو ورود به شما تكريم كنند و شما را در بهترين جا بنشانند و كفش را جلوي پايت جفت كنند وصد البته هر گز دست خالي بيرون نروي كه از كريمان اين بدور است آيا مي دانيد اين مجلس كجاست؟ همه ما در اين مجالس شركت كرده ايم سخني بي طر فانه دارم در مورد برادر يعقوبي بنده خيلي به اين موارد علاقه مندم از جهت قواي فطرت ودر اين وادي هيچ امري غير ممكن نيست.ولي آيا ورود به مجا لس ايشان بر اي همه دوستداران حقيقت امكان پذير است وشرايط مجالس بالارا دارد يا خير عدهاي كه به رانت حقيقت جويي وصل مي باشند مي توانند از فيض حضور ايشان بهره مند شوند ولي برابي ما فقير بيچاره ها خير . شاكريم كه مارا در مجالس ابي عبدالل ع بدون پارتي راه مي دهند وچه تكريمي مي كنند. آيا با توجه به انحصار قواي ملكوت در خضر ع و ايشان وضعيت الباقي مردم جهان چه مي شود ما كه در ايرانيم نمي توانيم از حضور ايشان بهره مند شويم . وضعيت عالماني مثل حضرات عظام بهجت مر عشي كشميري خراساني مجتهدي نخودكي همداني ميرزا اقا جواد تبريزي خوشبخت رجبعلي خياط دولابي وعالم بزرگوار حسن زاده چي مي شود آيا آقايان راه را بلد نبودند واين جا اين سوال مطرح مي شود چرا امر به معروف نشدند نعوذ بالله هر وقت كسي ادعايي كرد و به عموم اجازه داد از ايشان ياد بگيرند مي توان تفكر كرد من چند ماه است در فضاي مجازي دنبال مطالب ايشان هستم وابته مقدار كمي يافتم افرادي كه دسترسي ندارند بماند تنها يك فايل كوتاه تصويري پيدا كردم كه ناقص است ونمي توان ابراز نظر كرد از ايشان وشاگردان محترمشان مي خواهم فايل هاي تصويري را در اختيار همه قرار دهند حتي اگر ۱ نفر هدايت شودخوب است

به نام خداوند حسین.... ما در جایگاهی قرار نداریم که اظهار نظری داشته باشیم در مورد بزرگمان علی اقا من ایشون رو حق می دونم و مطالبش رو در زندگی خودم پیاده کردم و به حمد الله دارم جواب می گیرم. انشالله خداوند یاریشان نماید .. یا لثارات الحسین

ب نام مادر مهربانمان حضرت زهرا س که هر لحظه دست گیر ماست و ما را هدایت می کند ....... مادر جان امید داریم که بتوانیم به لطف و عنایت شما نفاق و منافق را از بین برده و انتقام خون حسین ع را گرفته . ی مرد پیدا شده ک دارد برنامه های خاصه را پیاده می کند و من خوشحال هستم که خداوند علی آقا یعقوبی را در سر راه من قرار داده تا بتوانم رشد کنم و از نعمات خاصه استفاده نماییم. یا لثارات الحسین

با سلام همه بزرگواران دقت کنن اگه هر مطلبی را بدون علم پی گیری کنن یقینا عاقبتشون بدتر از شمر خواهد بود . کمی برای خودتونن و نعمت عقل و تفکری که خدا بهتون داده احترام بگذارید و اهل علمم . مطالعه باشید ! نشستن و گوش دادن به حرف هایی که به نظرتونجذاب میاد مهلکه خودتون برید دنبالش هیچ کس اون دنیا بار دیگری به دوش نمیکشه!

من مطالب این اقا را خواندم.ادله قشنگی می اورد وانسان را مجاب میکند.ایشان ظاهر ایات را با مطالب قشنگ مخلوط میکند.من که تصمیم گرفتم از مطالب این اقا فاصله بگیرم.چون ترسیدم یک ذره ایمانی هم که دارم از دست بدهم.خدا از انسان تقوا میخواهد نه فهم این مطالب که ظاهر وبا طلش مشخص نیست.من به خواندن نماز وقران قانعم

اگر شیعه بودن نماز و روزه گرفتنه پس سنی ها هم همین کارو میکنند . شیعه یعنی دنباله روی حق و نور است. پس مگه همه ی ما معتقد نیستیم که به خاطر اهل بیت بود که خداوند آسمان ها ورامین را آفرید. بنده‌ی ناچیز معتقدم که استاد بزرگ آقای علی یعقوبی همان کسی است که ما را به نور های واحد می‌رساند وانتظار ندارم که همه این سخنان را باور کنند

اقای علی یعقوبی هدیه امام زمان می با شند استفاده ببرید و شکر نمایید ایشان راوی کلام مولا امام زمان هستند درک کلام یشان نیازمند چندین پیشیاز است ۱: نظر مادر بزرگوار امت:فاطمه زهرا ۲:لقمه حلال آیا منکران ایشان نشانی از فاطمه زهرا درزندگشان داند.حریم، حریم فاطمه است.جز شیعه کسی راه ندارد.

یعنی به غیر اقای یعقوبی کسی شیعه نیست ؟ یا نظر مادر بزرگوار امت فقط متوجه جلسات و کلام یعقوبی است؟ شما که بدتر از وهابی ها هستید که به غیر خودشون هیچکس رو مسلمون نمیدونند

احسنت هرچی گفتین عین واقعیته باتشکروقدردانی

با سلام به همه دوستان می خواستم یه مطلبی در مورد آقای یعقوبی بگم .مطالبی که ایشان استفاده می کند بارها و بارها دیگران استفاده کردند،استفاده ابزاری از قرآن و حدیث ، فرقه هایی مانند بابیت و منافقین ،این ها هم در نوع خود بسیار عالم به روایات و قرآن بودند ولی از این کلام حق اراده باطل و قدرت و عامل بیگانه بودن نتیجه گرفته شد ایشان نه به فکر امام زمان هستند نه به فکر دین بلکه فقط به دنبال مطرح شدن خود به عنوان باب امام زمان و تنها کسی که در این دوران ماموریت زمینه سازی ظهور به او داده شده و دیگران را در این سطح ها نمی داند و بسیار زیبا و زیرآب علمای پاک دل و اهل عمل ۱۴۰۰ ساله را می زند و در ذهن شنونده و خواننده این تلقین می شود که راه همه غیر از خودش که از امام به او الهام می شود غلط است ایشان به دنبال تقدس خود هست و به هیچ وجه انتقاد را نمی پذیرد و به انهای مختلف از مخالفان و سوال کنندگان فرار می کند ....ادامه دارد

آ . حجامی جووابیه ای در سایت هم ارائه دادند و وبلاگ انصاف هم در پاسخ آن متقن و رسا صحبت کردند اما آ.حجامی دیگر پاسخی به وبلاگ انصاف ندادند .. علی رغم دعوت این وبلاگ ... جوابهای وبلاگ انصاف هم کاملا با آیات و روایات و عقل و فطرت شیعی سازگار بود .. می توانید مراجعه کنید ضمنا فکر می کنم اینطور که از کلام وبلاگ پیدا بود طالب مباحثه با هر فرد حق جویی باشن ، حق جو نه افراد غرض ورز و کسانیکه به فرمایش امیرالمومنین سوال می کنند تا به زحمت بیاندازند ، و متاسفنه برخی اینقدر در حجاب ها گرفتارند که شدند مصداق و" و لهم آذان لا یسمون بها "

با سلام بهتره اول مخاطبین مطالعه کنند بعد تصمیم بگیرنند

به نام خداوند بخشنده مهربان با عرض سلام به حضور همه ی محبان وشیفتگان اهل بیت عصمت وطهارت مطالبی راکه دوستان نوشته بودند را خواندم .عزیزان .ماهمه خدایی واحددینی واحد قبله ای واحدوازهمه مهمتر رسولی واحدداریم چرا اینقدر اختلاف ودوری باید درمیان ماباشد؟؟؟چرا مانبایددربحران ها واختلافات به محضر قران وعترت که درزمان ما وجود مقدس حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)است برویم واز ایشان کسب تکلیف نکنیم؟؟؟مگرایشان درپاسخ به یکی ازیاران خودبه نام اسحاق بن یعقوب که درباره ی رویدادهای جدید در عصر غیبت سوال کرده بودوراه چاره را جست وجوکرده بودنفرمودند:((ودرموردرویدادهای زمان به راویان حدیث مارجوع کنید که انان حجت من برشمایند ومن حجت خدابرایشان می باشم(کمل الدین. شیخ صدوق.ج۲.باب۴۵.ص۴۸۳))) کجا رفت زحمات شبانه روزی علمای بزرگی چون سیدبن طاووس.علامه حلی....میرزای بزرگ شیرازی...ایت الله بروجردی وهزاران هزار عالم ربانی دیگرکه ما الان بتوانیم نام علی وفاطمه وحسن حسین و...(علیهم السلام)راببریم؟؟؟کجارفت خون شهیدانی که ازجان شیرین خود گذشتند تامادرامنیت وارامش زندگی کنیم ؟؟؟ان وقت یک اقایی نیامده ونرسیده بگوید :درمیان شیعه فقیهی وجود نداشته است ....؟؟؟چه جسارت ها که دامنگیر شیعه نشده دراین یک جمله ؟؟همه ی علمایی که در طول تاریخ فداکاری هاکردند فقیه نیستند فقط ایشان فقیه اند . کدام یک از عرفای بزرگ ما چنین ادعایی می کردند که این اقا می کند؟؟؟مگر تفقه در دین بازیچه است که این طور از اودفاع می کنید . کدام یک از علما اهتمام به توسل به اهل بیت را سبک شمرده اند که این طور نظر انان را بی ارزش شمرده اید ؟؟؟((((((فاین تذهبون))))))یاحق

سلام برادران عزیز این درگیری ها در فضای مجازی به جایی ختم نمی شود؛ لطفا فضایی برای مناظره بین آقای یعقوبی و علمای اسلام برگزار کنید. لطفا پیگیری فرمایید.

سلام وقتی تمامی نظرات دیدم متوجه شدم که چقدر همه دقدقه حق و اسلام و اهل بیت دارند و این احساس خوبیه اما خوبه همه دوستان بدانند که این آقا باهمه تلاشهای که کرده و با تمام توانش و ادعایش شاید هزار نفر را هم همراه خودش نکرده است ولی چقدر خواب بعضی از ما سنگین است در مورد بعضی از انجمنهای به ظاهر عام المنفعه همچون NA یا انجمن معتادان گمنام بالغ بر ۲۰۰۰۰ جلسه که اگر هر جلسه تنها ۲۰ نفر باشند می شود حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر را در جهت مسیحیت وبهتر بگم شرک دعوت می کنه و با اصل توحید در ستیزه کجای کارید بنده های خدا تاجای که به اعضاء خود پیشنهاد میکنه که تو می توانی خدار ا هرچیزی حتی سیم گیتار" دوست دخترت ویا قلاده سگت فرض کنی

صفحه‌ها

افزودن نظر جدید

CAPTCHA
لطفا به این سوال امنیتی پاسخ دهید.
Fill in the blank.‎